Şanışer Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şanışer Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaSohbet ve RadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çubukçunun Öğretmenler Günü Mesajı

YazarMesaj
mlhykc
Administrator
mlhykc

Takım : Fenerbahçe

Çubukçunun Öğretmenler Günü Mesajı Empty
MesajKonu: Çubukçunun Öğretmenler Günü Mesajı   Çubukçunun Öğretmenler Günü Mesajı Icon_minitimeSalı Kas. 24, 2009 5:44 pm

Çubukçunun Öğretmenler Günü Mesajı 201120091111100843758

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenlerin sosyoekonomik koşullarından olumsuz etkilense de önemini ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmediğini belirtti.

Çubukçu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra bütün enerjisini ve zamanını yeni Türkiye'nin inşasına vakfeden Büyük Önder Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 yılının 81. yıl dönümünde, O'nun yaktığı eğitim meşalesinin ışığını yeni nesillere taşıyan tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerle kutladığını kaydetti.

Bir insan yetiştirme sanatı olan öğretmenlik mesleğinin zaman zaman Türkiye'nin sosyoekonomik koşullarından olumsuz etkilense de önemini ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmediğini belirten Çubukçu, öğretmenlerin almış olduğu emaneti en iyi şekilde yerine getirmek ve yeni nesilleri yetiştirmek için gösterdiği çabanın, öğretmenlik mesleğini ülkemizin en onurlu ve saygın mesleklerinden biri yaptığını vurguladı.

Cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk'ün öğretmenlere gösterdiği yakınlığın, toplumda bu kutsal mesleğe karşı duyulan saygınlığın Anadolu'nun köy ve kasabalarına giden gencecik öğretmenlerin her türlü zorluğa ve sıkıntıya katlanmalarında önemli bir güç olduğunu ifade eden Çubukçu, yine Cumhuriyetin ilk yıllarında sanatta, bilimde, edebiyatta, fikir hayatında eser veren yazarların büyük bir bölümünün aynı zamanda öğretmen olduğuna dikkati çekti. Bakan Çubukçu, şunları kaydetti:

''Onların yetiştirdiği öğrenciler mutlaka farklı olacaklardı. Oldular da... Çünkü hepsinin bir öğretmeni vardı.

Bugün de ülkemizin fikir, kültür, sanat, bilim alanında öne çıkan bütün değerlerinde bir çömlek ustasının testide bıraktığı iz gibi öğretmenlerimizden izler vardır. 'Başöğretmen' unvanını büyük bir gururla taşıyan Atatürk bir eğitimci ya da eğitim düşünürü değildi. Ama eğitimin sosyal değişimde ve Türk toplumunun gelişiminde oynayacağı rolü biliyordu. Öğretmenlerimiz o büyük insanın bu ülkeye ve bu ülkenin öğretmenlerine duyduğu güveni, umudu boşa çıkarmadılar.

Dün olduğu gibi bugün de öğretmenlerimiz Türkiye'yi çok iyi yerlere taşıyacak eğitim seferberliğinin öncüleridir. 20. yüzyılda yeni Türkiye'nin inşasında olduğu gibi, ülkemizin iyi yetiştirilmiş insan kaynağıyla 21.yüzyılda gelişmiş ülkeler arasında yerini alması da öğretmenlerimizin yetiştireceği yeni nesillerle olacaktır.''

''ÖĞRETMENLERİMİZE DUYDUĞUMUZ BORÇ VATAN BORCU GİBİ''

Öğretmenlere duyulan borcun, tıpkı vatan borcu gibi, insanlık borcu gibi ömür boyu taşınacağını ve hiçbir şekilde ödenmeyecek bir manevi yükümlülük olduğunu bildiklerini belirten Çubukçu, şöyle devam etti:

''Öğretmenlerimizin özlük haklarını ve gelir düzeyini arzu edilen seviyeye ulaştırmak çabamıza bu duygunun her zaman eşlik ettiğini ve her türlü zorlukta onların yanında olacağımızın bilinmesini isterim.

Öğrencilere verdikleri emek, gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için bütün öğrenciler adına tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu duygularla 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.''

AA
http://saniserfan.forummum.com

Çubukçunun Öğretmenler Günü Mesajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İstasyon Hiphop Jam Vol.3 (29.11.09) Bayramın 3. Günü