Şanışer Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şanışer Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaSohbet ve RadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar

3 posters
YazarMesaj
mlhykc
Administrator
mlhykc

Takım : Fenerbahçe

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar Empty
MesajKonu: Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar   Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar Icon_minitimeÇarş. Ara. 16, 2009 10:04 pm

Gençlerin ilgi odağı haline gelen Sarp Palaur yani '' ŞANIŞER''den Diplomat Haber Haber koordinatörü Serdar Sadık Şimşek'e çok özel açıklamalar. Sarp Palaur bugüne kadar merak edilenlere bir bir sizler için yanıt verdi. İşte sıcak söyleşinin tüm ayrıntıları..

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar SGT2VVEZTB02062009104451
Serdar Sadık Şimşek
yazarsimsek@gmail.com

Serdar Sadık Şimşek : İlk önce sizi tanıyalım

Şanışer : Merhabalar , ben Sarp Palaur . 1987 istanbul dogumluyum. 2002-2009 arası antalya'da ikamet ettim.Mugla üniversitesi turizm işl. 3.sınıf ve Anadolu Üni. ç.e.k.o 1.sınıf öğrencisiyim.

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar %C5%9F3

Serdar Sadık Şimşek : Rape kaç yaşında ve nasıl başladınız ?

Şanışer : 2000 yılında dinlemeye başladım. 2001'de evimdeki bilgisayarımda ilk deneme kayıtlarımı aldım. 2007'ye kadar aralıklarla devam eden kayıtlarım, 2007de hız kazandı. 2 senedir sürekli üretim halindeyim.

Serdar Sadık Şimşek : Neden başka müzik tarzı değilde rapı seçtiniz ?

Şanışer : İtiraf etmem gerekir ki diğer müzik tarzlarından çok daha kolay bir kayıt düzeneği olması, üretim sürecinin , diğerlerinden çok daha az müzik ve engineering bilgisi içermesi benim için kolay yoldan bir şeyler üretmek demekti. Sanırım bunun etkisi çok büyüktür.

Serdar Sadık Şimşek : Sizi rape bağlayan en büyük etken nedir?

Şanışer : Beni rap'e değil de müziğe baglayan en büyük etken sosyal hayatımda ifade edemediğim herşeyi rahatlıkla ifade edebilmem. Bir nevi rahatlama , meditasyon gibi. Ayrıca fikirlerini ve duygularını geniş kitlelere dogrudan iletmek için inanılmaz bir araç müzik. Ama bunların yanısıra kelimelerle tam olarak açıklayamadıgım bir şeyler var; klavyenin başındayken var oldugumu , yaşadığımı hissediyorum.

Serdar Sadık Şimşek : Rap müzik tarzının beğenmediğiniz bir yönü var mı?Yoksa rapi kusursuz mu buluyorsunuz?

Şanışer : Rap müzik , müzikal açıdan yavan kalıyor , bunu üretmeye başladıktan yıllar sonra farketmem çok acı , ayrıca sanırım bu biraz da acı bir itiraf ; Ama doğru . Dolayısıyla ben de bu açığı bir nebze olsun kapatabilmek için rap'i diğer popüler müzik öğeleriyle harmanlayarak nacizane biraz daha müzikalleştirmeye çalışıyorum.

Serdar Sadık Şimşek : Meslek olarak rap yapmak dışında başka bir şey düşündünüz mü ?

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar %C5%9F2

Şanışer : Açıkçası kendimi sağlama almak için okuyorum fakat müzik ,hayatımı kazanmayı en çok istediğim yol. Maddi getirisinin ne kadar olacagını tam olarak kestirmek imkansız ama çok yüksek standartlara ulaştırmayacak olsa dahi müzik'le hayatımı sürdürmeyi seçecegim sanırım.

Serdar Sadık Şimşek :İlk konserinizi nerede ve kimle birlikte verdiniz? Konserden umduğunuzu buldunuz mu? Ve de en eğlenceli konseriniz hangisiydi?

Şanışer : İlk sahnem Küçükçekmece Belediyesi'nin halk şenliğiydi , Bela, Atakan ve Snow-b ile anlaşılmıştı ama ben de onlarla beraber sahne yapmıştım. Tabiki kendi performansım çok kötüydü , ayrıca önümde insanları göremeyecek kadar heyecanlıydım , o konser beni hiç tatmin etmedi doğal olarak. En eglenceli konserim diyebileceğim tek bir konser yok sanırım ama büyük küçük çok il gezdim ve genel olarak çok eğlendiğimi söyleyebilirim.

Serdar Sadık Şimşek : Şarkı sözlerinizi nasıl bir ruh hali içindeyken yazıyorsunuz ? Sözlerinizi yazmada etkili olan önemli bir gün veya olay var mı ?

Şanışer : Duygusal yogunlugumun yüksek oldugu dönemler en verimli üretim zamanlar. Bunun dışında mekan,saat,gün ayrımı yapmıyorum. Kendimi ÇOK mutlu , ÇOK mutsuz ,ÇOK umutsuz , ÇOK heyecanlı , kısacası "çok" hissetmem yeterli.

Serdar Sadık Şimşek : Peki bu albüm fikri ortaya nasıl çıktı?

Şanışer : Tabiki her müzikle uğraşan insanın hayalidir bir albüm yapmak , ben de hayatımı bu işten kazanmaya karar verdiğim zaman ilk büyük hedefim bir bandrollü albüm yapabilmek oldu , bu konuda menajerim Sidar YILDIRIM 'a çok şey borçluyum , ufkumu açmamı sağladı ve albüm konusunda çok büyük yardımı dokundu . Şanslıydım kısa sürede Dolunay Müzik'le güzel bir anlaşma yapıldı .

Serdar Sadık Şimşek : Albüm hakkında biraz bilgi verin isterseniz,featler var mı?

Şanışer : Albüm,içinde rapin yanısıra rock ve günümüz popüler müziğinden esintiler taşıyan bi albüm olma yolunda hızla ilerliyor. Bana vokalleriyle eşlik edecek insanlar olacak fakat tam kesinleşmediği için şu an isimleri vermemem daha dogru olur.

Serdar Sadık Şimşek : ihtiyaç olarak değil de feat yapmaktan zevk alacağınız,feat yapmak istediğiniz isimler var mı?

Şanışer : Yusuf taşkın , sezen aksu , bora uzer , kenan doğulu , hayko cepkin, sertab erener, demir demirkan ve sayamadığım bir çok isim var beraber çalışmayı çok istediğim.

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar %C5%9F1

Serdar Sadık Şimşek : Hayatta asla vazgeçemem dediğiniz neler var?

Şanışer : Müzik , ailem ve çok yakın bir kaç arkadaşım ; zaten başka bir şeye sahip oldugumu düşünmüyorum.

Serdar Sadık Şimşek : Türkçe rap te disse karşı mısınız?

Şanışer : Hiphop kültüründe diss var , buna karşı olmak kültürün bir öğesini reddetmek olur o yüzden böyle bir şey söyleyemem , ama şahsi olarak pek hoş bulmadıgımı dile getirmeliyim.

Serdar Sadık Şimşek : Albümde diss var mı hiç?

Şanışer : Hayır , eleştirdiğim pek çok şey var tabiki albümde ; ama bunlar rap müzikle uğraşan insanlar değil.

Serdar Sadık Şimşek :Türkçe Rap'in gidişatını nasıl buluyorsunuz?

Şanışer : Son hızla süper ilerliyor Türkiye'de rap . Artık insanlar severek dinliyor , ailelerin önyargısı kırıldı , televizyonlar gayet ilgi gösteriyor yani herşey rapin tanınması açısından çok iyi gidiyor kanımca

Serdar Sadık Şimşek : Sizin dışınızda rapte en iyi diyebileceğiniz kişiler kim?

Şanışer : Fuat ergin , patron , piton , beta , alef , defkhan ve fırtına severk dinlediğim isimler

Serdar Sadık Şimşek : Rap dışında dinlediğiniz müzik türleri var mı ?

Şanışer : Pek rap dinlemem aslında . Eski güzel rock zamanlarını severim . Ayrıca popüler rock , jazz ve blues severek dinlediğim müzikler arasındadır. Biraz da klasik ; ciddi bir fr. Chopin hayranıyımdır.

Serdar Sadık Şimşek : Peki son sözler olarak rapseverlere söylemek istediğiniz sözler var mı?

Şanışer : Beni ve bizi dinlemiş herkese teşekkürlerimi sunuyorum , umarım bu yeraltı müziği ivmesini hiç kaybetmeden tanınmaya devam eder. Ayrıca çok yakın bir zamanda Türkiye Turnesi'ne çıkıyoruz Beta, Sokrat St , Alef ve Kamufle ile beraber. Ben ve diğer sanatçı arkadaşlarım daha önce hiç karşılaşmadığınız sahne şovları hazırladık dinleyenlerimize , eğer ilgilenirseniz organizasyon tarihleri aşağıda...

19 Aralık Cumartesi Tekirdağ - Ezgihan

20 Aralık Pazar İstanbul Taksim - Purple Bar Özel Konuklar : Pit10 - Patron - Da Poet

26 Aralık Cumartesi Ankara - Tamirhane Bar

01 Ocak Cuma İzmir - Fuar Element Club

02 Ocak Cumartesi Denizli - Çamlık Keops Bar

03 Ocak Pazar Kuşadası - Aura Biraver

24 Ocak Pazar Bursa - Barış Manço Kültür Merkezi

30 Ocak Cumartesi Adana - Cafe Ora

31 Ocak Pazar Hatay - Antakya Kültür Merkezi

Organizasyon: Blue Organization www.blueorganization.com
Bilgi almak ve önerilerinizi bildirmek için : turne@blueorganization.com

Haber : Diplomat Haber
http://saniserfan.forummum.com
$äñişëR¨èLîF~
Şanışer Kolik
$äñişëR¨èLîF~

Takım : Galatasaray

MesajKonu: Geri: Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar   Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 2:23 pm

SağoL MeLih Abi Smile
'zeLiaBaL
Yeni Üye
'zeLiaBaL

Takım : Galatasaray

MesajKonu: Geri: Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar   Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 4:39 pm

TşkLer.

Şanışer'den Çok Özel Açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cem Adrian ~ Bana ÖzeL
» İşte Cem Garipoğlu'nun özel albümü
» "Hiphop dansı özel bir eğitime gerek yok"