Şanışer Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şanışer Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaSohbet ve RadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

East Coast West Coast Savaşları

YazarMesaj
mlhykc
Administrator
mlhykc

Takım : Fenerbahçe

East Coast West Coast Savaşları Empty
MesajKonu: East Coast West Coast Savaşları   East Coast West Coast Savaşları Icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 9:13 pm

bir çoğu için saçma olan ama malesef rap müziğin belli dönemine sekte vurmuş bazı isimlerin bolca para yemesine neden olmuş aşağı yukarı aşağıdaki gibidir ...

öncelikle east west diye bir ayrım yoktu amerika`da we hip hop müzik ilk olarak amerikada yapılmaya başlandı ... we 2pac da new yorkta yapıyordu bu müziği daha sonra notorious ile ters düştüler ... ve tupac mekan değiştirdi ... işte bu değişiklik herşeyin başlangıcı oldu ... death row records un sahibi suge knight 2pac'ın yanına dr.dre ve snoop dogg ı da alarak güçlü bir alt yapı oluşturdu ... east side da ise notorious puff daddy(p diddy) chino xl gibi isimler yer alıyordu ... atışmalar ilk olarak gerçek hip hop ı hangi tarafın yaptığı ile ilgili idi ... east side ilk olarak kendilerinin bu müzik tarzını yaptığını sawunuyorlardı ... west side ise ilk olarak east side da çıkmış olabilir fakat bu müziği gerçek anlamda ilk olarak biz yaptık görüşünü sawundular ... bu atışmalar büyüdü ve 2pac new yorkta silahlı saldırıya uğradı ...bu saldırıda 2pac bir asansörde sıkıştırılıp 5 yerinden vuruldu bir kurşu kafasının yanından geçerek ensesini yaraladı ... vurulduktan sonra puff ve biggie nin bulunduğu kata çıkarak bir sigara yaktı ... puff ve biggie şaşkındılar planları suya düşmüştü çünkü ...

we işte bundan sonra 2pac efsane şarkı hit'em up ı yazdı .. bu şarkı hem 2pac için hem bu sawaş için bir dönüm noktası oldu .. şarkıda işte bu şarkıda beni öldürecek insanların isimlerini veriyorum kendisine dewamlı dost olalım bu sawaşı bitirelim diyen notorious'a " ben senle dost olamam bu yüzden karınla yattım " diyen ve bunun gibi hatta daha sert sözlerle east rapperları yerden yere vuran 2pac bir anda amerikanın gözdesi oldu ... ve sataşmalar şiddetli bir şekilde dewam etti ... 2pac hit`em up 2 yi yazdı o da aynı sertlikteydi ... ve 2pac öldürüldü(!) ... bu east rapperlar tarafından yapıldı büyük ihtimalle ... daha sonrada suge knight`ın adamları(büyük ihtimalle) notorious u öldürdü .. iki rapper da ölü .. fakat 2pacın öldükten sonra 5-6 tane albümü biri greatest hits olmak üzere piyasaya sürüldü ... notorious'un ise sadece 1 albümü piyasada yer aldı ...
http://saniserfan.forummum.com

1 sayfadaki 1 sayfası