Şanışer Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şanışer Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaSohbet ve RadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 }

2 posters
YazarMesaj
mlhykc
Administrator
mlhykc

Takım : Fenerbahçe

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } Empty
MesajKonu: İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 }   İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } Icon_minitimePtsi Kas. 16, 2009 7:49 pm

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } Lab94d276b09a4761bf4462

- - - - - - - - - - - - - - - - - Kendisiyle Alakalı Sorular - - - - - - - - - - - - - - - - -

Öncelikle biraz kendinden bahseder misin ? İlker Uncuoğlu kimdir, nasıl biridir ? (:

İstanbul'da doğdum büyüdüm, bu şehrin enerjisi gereği hızlı düşünürüm, çalışırım, çok yerimde durabilen bi adam değilimdir..

Boş zamanlarında naparsın ? (=

Sıkılırım tabi Smile , boş zaman diye birşey yoktur benim için o anlarda bile birşeyler düşünüp planlıyo oluyorum malesef ama sevdiğim bir yönüm bu.

Smile
Hangi takımın taraftarısın ve fanatik misindir ?

türkiye'de oynanan futboldan zevk aldığım söylenemez ama Fenerbahçeliyim.

Basketbola , nba'ye bi ilgin var mı ? Favori takımın nedir ? (=

Celtic's e bir hayranlığım olduğu doğru

Küçükken herkes doktor, avukat, astronot gibi meslekler olmak ister xD Tabi çoğu büyüyünce değişir ama ... Sen küçükken ne olmak isterdin ? Müzisyenlik aklında mıydı hep ?

Evet, hayal değildi benim için, istediğin herşeyi yapmak içindeki inanca bağlıdır ve imkansız diye birşey yoktur.

Kitap okumayı sever misin? Favori yazarların kimler ?

Gayet popüler bir kitap olmasına rağmen Adam Faver "Olasılıksız" diyorum, çok etkilendim ve üstüne çok şey düşündüğüm olmuştu.

Film izlemek bi tutkudur bazısı için , bazısı için de zaman geçirmek için sadece yapılan bi eylemdir . (: Senin için hangisi peki ? Ve genellikle hangi tarz filmler hoşuna gider ?

Bana gerçek hayata yakın işler olsun ne olursa olsun , çok fantastik filmleri öylesine izliyorum, Film çevremi, kendimi karşılaştırtıyosa tatmin edici oluyor genelde Smile

Lise yıllarında nasıl bir öğrenciydin ? Fırlama bi tip mi , yoksa inek mi ? xD

İkiside değildi , Ortalama bir öğrenciydim.

Şu hayatın boyunca en büyük pişmanlığını bizle paylaşır mısın ? (:

Hah Smile

İlker Uncuoğlu ne tarz müzikler dinler? Favorileri kimlerdir ?

Kendi başıma olduğumda Hiphop dinlemiyorum, jazz nu-jazz lounge gibi takip edilemeyen sakin şarkılar daha çok hoşuma gidiyor, yormuyo en azından

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } L092ddeb1381c402eb2462a

- - - - - - - - - - - - - - - - - Müzikle Alakalı Sorular - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rap dinlemeye başladıktan ne kadar süre sonra kayıt almaya başladın ? Ve ilk kayıtlarını aldığın zaman böyle gelişebileceğini düşünmüş müydün ? (=

İlk yazdığım sözle ikincisinin bambaşka tarzlarda olması beni heyecanlandırmıştı, her ritime uyabildiğimi gördükten sonra hepsini birleştirdim ve bu şekilde geliştirdim.

Lakabının CivCiv olmasının sebebi nedir ? (=

Eskiden kalma bir lakab, Daha Rap bile söylemiyorken de böyle bir şey vardı.

CivCiv ile İlker Uncuoğlu'nun arasındaki farklar nelerdir? (=

Bu soruyu sorduracak ne yaptım ben size siz de bana onu söyleyin Smile

heheheee (:
Biliyorsun ki hiphop bi yaşam tarzıdır, bu tarzın sana kazandırdıkları ve kaybettirdiklerinden bahseder misin biraz? (:

Yaşam tarzı ve ritmini severim yanlız bazı konularda diğer müzik tarzlarının daha kaliteli olduğunu her zaman düşünerek bu işi yaparım buda yaptığım işlerin özgünlüğünden anlaşılıyordur eminim.

Rap somut, elle tutulur bir şey olsaydı sence ne olabilirdi, neye benzerdi ?

Bir Kitap haline getirirdim, bu da şiir kitabı gibi olurdu.

Bir müzik aleti çalmanın [ Piyano ] beat yapmana katkıları oldu mu ?

Yaptığım müziğe yetecek kadar piyano çalmayı biliyorum, usta bir şantör değilim Smile . En önemli şey vizyondur , genişse herşeyi yapabilmek mümkündür.

Rapin senin hayatındaki önemi nedir ? Sadece iş için cebin doldurmak için mi yapıyorsun ,yoksa hayatında yerini dolduramadığın bi hobi,zevk mi senin için ? (:

Yerini dolduramadığım bir istek bu, cebimi doldurmak için başka işler yapıyorum merak etmeyin.

Nasıl ortamlarda daha iyi söz yazarsın ? Sessiz sakin mi , gürültülü ortamlarda mı ?

Valla bilmiyorum da bu aralar stüdyomu yine çok sevmeye başladım.

Bütün albümlerinin senin için elbette ayrı bi yeri vardır ama kendini en başarılı bulduğun albümünü sorsam sana hangisini seçersin ?

Hepsi birer basamak benim için , hepsi ayrı bir dönem hepsi ayrı bir anlatım dili. Geleceğe Dönüş tam anlamıyla bir albüm olduğu için onu seçerim.

Party / Konserler 'e çıktığında nasıl bir ruh halinde olursun ? (=

Hiç olmadığım gibi..

Genellikle , hatta nerdeyse hiç sample kullanmadan beatlerini yapıyorsun bu da büyük bi yetenek tabi . Peki böye bi müzik yeteneğinin olduğunu ne zaman ve nasıl farkettin? (:

Müzik yapmaya başladığımdan bu güne kadar sürekli hatırlatıyor kendini ama öğrenicek çok şey olduğunu da biliyorum. Bu daha önemlidir.

Alaturka Mavzer'den ayrılman müzik hayatın için olumlu bi etki oluşturdu mu ?

Kesinlikle..

"Geleceğe Dönüş" adlı albümün yakın zaman önce çıktı. Bu albümden nasıl tepkiler aldın ? (:

Çok güzel tepkiler aldım özellikle bu müziğin gelişmesi için uğraşan herkez albümü çok beğendiler, Bizimde vermek istediğimiz vurgu bu olduğu için anlaşılması kendi adımızada sevindirici oldu.

Albümün 8. parçası olan "Bir Ben" isimli şarkının klip aşamalarından biraz bahseder misin ?

Güzel bir çalışma ortaya çıkardığımıza inanıyorum İmre Haydaroğlu'nun yönetmenliğinde 24 saatte Bir Ben temasını iyi bir şekilde görselleştirdiğimiz bir klip oldu.
Tepkilerden de çok memnun bir durumda ilerliyoruz.

Dönem Ödevi ile Geleceğe Dönüş 'ü kıyaslarsak sence gelişmelerin nelerdir ?

Bambaşka kategorilerde 2 albüm olduğunu söyleyebilirim, İçimden gelen duygularla müzik yaparım, deneysel yanım her zaman farklı şekillerde çalışmamı sağlar.

Bandrollü albüm çıkartmak artık nasıl bir duygu ? (=

Bir duygu değil bu ya Smile

Rapin sana farklı olduğunu düşündüğün bir özellik kattıgına inanıyor musun ?

Açık sözlülük kattığına inanıyorum.

Şu anki projelerinden biraz bahseder misin ? [ albüm , organizasyon v.b ... ]

Tüm projelerimizle ilgili detayları www.fabricyapim.com ve www.ilkeruncuoglu.net ten takip edebilirsiniz.

Kariyer hedeflerin nelerdir, bahseder misin biraz ? (:

Sonu olmayan bir kavram kariyer, biz müdür olmak için gayret gösteren taraf olmuyoruz bu durumda Smile

Fabric Yapım'dan biraz bahseder misin ?

Kendi Yapım firmamız, ben burada Müzik direktörü olarak görev alıyorum ve herşey yolunda gittiği zaman başka sanatçılara da destek te bulunmak için kurduğumuz bir şirket.

Bunca yıllık müzik kariyerinde tabikide birçok tecrübe kazanmışsındır. Bunlardan yola çıkarak bu işe yeni başlamış olanlara verebileceğin tavsiyeler nelerdir ?

Yanlız başınıza otururken içinizden bu işte başarılı olabileceğinize dair bir inanç varsa yapın. Anlatacağınız konular insanları doğru şekilde etkileyeceğine inanıyorsanız yine yapın, yoksa kimseyi kandırmayın başka bir hobi bulun kendinize.

Rap son zamanlarda Türkiye'de popülaritesi artan bi müzik haline geldi , reklamlarda rap müzik, popçularla düetler vs ... Sence bu durum nasıl, iyi yönde bi katkı mı rap için ? (:

Bunu bir Pasta / Pay durumu olarak görenlerden hoşlanmıyorum, müzik böyle bir şey değildir, biz de amerika değiliz. Ama ilerlemesini görmek güzel bir şey.

Rap içindeki bloklaşmalar hakkında ne düşünüyorsun ? Birlik olsa daha iyi mi olurdu, yoksa rekabet işin içine girince daha güzel işler mi çıkar sence ? (:

Her küçük toplulukta kırılmalar olur ama bu bizim ülkemizde yanlış bir yere gidiyor, kimse profesyonelce davranmayı tam olarak öğrenememiş diye bir düşüncem var. Gerek sanatçılar gerek dinleyiciler.. açıkçası herkes.

Underground & Overground hakkında ne düşünüyorsun ?

Ben ikisini de yapıyorum çünkü benim için böyle bir ayrım, duvar ve düşünce yapısı yok.

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } L72ace2f8531c5d24ff0ab9

- - - - - - - - - - - - - - - - - Çağrışım Oyunu - - - - - - - - - - - - - - - - -

KA= Bir dönem

Geleceğe Dönüş= Yeni Dönem

Alaturka Mavzer= Geçti, Bitti.

Beat= Değil Alptyapı Smile

Aşk= Mecburi

Rap= Anlatım dilim.

Diss= Ucuz

Fabric Yapım= Gelecek

Röportaj için teşekkürler,
Son olarak söylemek istediklerin nelerdir ? (:

İlker Uncuoğlu: Röportaj için Teşekkür ederim.

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } L72ace2f8531c5d24ff0ab9m

MySpace= www.myspace.com/ilkeruncuoglu
http://saniserfan.forummum.com
WisTFuL
Yeni Üye
WisTFuL

Takım : Fenerbahçe

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } Empty
MesajKonu: Geri: İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 }   İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 } Icon_minitimeC.tesi Kas. 21, 2009 4:17 pm

Hayatının en büyük hatası alaturka mavzerden ve kadıköy acilden ayrılması oldu yeni yaptığı şarkıda çok kötü kendini beğenmesin çok civciv olarak daha iyiydi

İlker Uncuoğlu Röportajı { 2009 }
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sehabe Röportajı {2009}
» Morfin Röportajı [altkat.net ]
» Sagopa Kajmer-Linguistanbul Röportajı 2009
» Eminem Röportajı
» No.1 - Whop Röportajı